(TR) Diet

40 Yaş Üstü Kadınlar için Ketozis Rehberi: Ketozise Nasıl Daha Hızlı Girilir ve Daha Etkili Sonuç Alınır?

Keto diyetler, vücudun yağı daha hızlı ve etkili şekilde yakması ile kilo verilmesini hızlandırmayı esas alır. Aynı zamanda kandaki şeker ve insülin seviyelerini de düşürür. Kulağa kolay geliyor değil mi? Aslında değil…
40 yaş üstü kadınlar için bu süreç biraz daha karmaşıklaşır. Neyse ki, bunun için artık yeni bir çözüm var.

Karbonhidratı kesmesine rağmen bir türlü ketozise giremeyenler, yazıyı okumaya devam edin. Çünkü bulmuş olduğum bu ürün sayesinde, bugüne kadar vermiş olduğumdan çok daha fazla kilo verdim.

İsmim Zeynep ve durun siz sormadan yaşımı söyleyeyim. 42 yaşındayım ve sevdiğim kıyafetlere sığabilmek için kilo vermeye uğraşıyordum.

Giyinmek sanki her gün yaşamak zorunda olduğum bir vicdan azabı gibiydi. Bedenimden dolayı sürekli olarak stilimden ödün vermem gerekiyordu.

Ne denersem deneyeyim, bir türlü kilo veremiyordum. Şans eseri birkaç kilo vermiş olsam da bu hiçbir zaman uzun vadeli olmuyordu. Bir haftaya kalmadan başladığım yere geri dönmüş oluyordum.

Kelimenin tam anlamı ile her yolu denedim.

Aldığım karbonhidratın hesabını yapmak, daha fazla yağ almak, protein ağırlıklı beslenmek ve erkenden kalkıp spora gitmek için elimden gelen en yoğun çabayı sarfediyordum. Fakat ne yazık ki hiçbiri işe yaramıyordu.

En sonunda da, maraton olarak başlamış olduğum serüven gitgide zorlu bir tırmanışa dönüşüyordu ve hayal kırıklığı kaçınılmaz oluyordu. Çok geçmeden kendimi elimde büyük boy bir cips paketine kafamı gömmüş şekilde buluyordum. 

Bu gerçekten de dayanılmazdı. Harcadığım onca çaba boşa mı gidecekti? Peki ya lezzet? Daha fazla yemek, daha fazla özgürlük? Tüm bunlar ne olacaktı?

Havlu atmama ramak kalmıştı, Keto’nun da bir başka diyet modası olduğunu ve işe yaramayacağını düşünüyordum.

Fakat şanslıymışım ki her şey birden değişti.


“Tartıya çıkmaktan hiç hoşlanmam, evde tartım bile yok aslına bakarsanız. Bu yüzden de kaç kilo verdiğimi tam olarak bilemiyorum. Eşim değişikliği fark etmeye başladı, saçlarıma bir şey mi yaptım diye sordu, hayır yapmamıştım. Sonra pantolonlarım büyük gelmeye başladı. :))”

Necla, 35, İzmir

“Ketoyu daha önce birkaç defa denemiştim ama sonu hep hüsran olmuştu. Bu sebeple de Keto Cycle uygulamasını bulduğumda biraz şüphe ile yaklaşmıştım. Şu anki tek pişmanlığım, daha önce bulamamış olmak. Resmen hayatımı kurtardı diyebilirim! Tamamen kişiye özel ve takip etmesi inanılmaz kolay. Dahası pek çok lezzetli tarif de var.”

Nilgün, 38, İstanbul

10 yaşımdan beri kiloluyum. Ketoyu keşfettim ve sadece yedi buçuk ay içinde 52 kiloya düştüm! Artık asla vazgeçmem!

Tülin, 42, Ankara


Sonunda buldum: Keto Cycle…

Ne düşündüğünüzü biliyorum:

“İşe yaramayacak bir diğer standart program? 40 yaş üstü kadınlara hitap ediyor mu ondan bile emin değilim.”

Bana inanın, ilk etapta ben de şüphe ile yaklaştım ve biraz araştırma yaptım. Keto Cycle, sadece belirli bir yaş grubunda yer alan kadınlara hitap etmiyor, keto yöntemini denemek isteyen herkese hitap ediyor ve her gruba özel plan hazırlanıyor. Örneğin kadınlar ve erkekler için farklı beslenme programları mevcut. Aynı şekilde, 20’li yaşlarındaki kadınlar için hazırlanan beslenme planları 30 ve 40’lı yaşlarındaki kadınlar için olan programlarla aynı değil.

Ayrıca, bu programlar bazı kadınsal durumları da hesaba katarak hazırlanıyor. Örneğin, biz kadınlar için tüm karbonhidratları bir anda kesip sanki açlıktan ölecekmiş gibi hissetmemiz yerine, önce ketoz evresine geçiş tavsiye ediliyor.

Ayrıca, doğum dolayısı ile kadınların vücudu yağ depolamaya erkeklere kıyasla daha meyilli olduğundan, daha az kalori almaları önerilir. Öte yandan kadın vücudu erkek vücuduna göre yağları atmak için daha optimum şekilde tasarlanmıştır. Bu yüzden de Keto, kadınlar için idealdir.

Anlatmak istediğim, bunların hepsi anlaşılır şeyler ancak öte yandan düşündüğümüzde az yemek, karbonhidratı kesmek bir şey, yaşımız ilerledikçe geçirdiğimiz fiziksel değişiklikleri takip etmek başka bir şey. Yaş ilerledikçe metabolizmanın yavaşladığını herkes biliyor. Ancak, sindirim problemlerinin, sırt problemlerinin, kas kaybı ve uyku problemlerinin de aynı şekilde ilerleyen yaşın getirdikleri olduğunun farkında mıyız? Bu değişikliklerle mücadele ederken aynı zamanda kilo verme hedefimize de ulaşabilmek için nasıl değişiklikler yapmamız gerektiğini biliyor muyuz?

Bunları soruyorum çünkü işin açıkçası ben bilmiyordum.

Keto Cycle beslenme programına başladıktan sonra, gerçek bir değişimin farkına vardım.

Her hafta tartıdaki sayının düşüşünü seyretmek… Üstelik her an bir mücadelenin içindeymişim gibi hissetmeden…

Tam anlamıyla harika!

Dışarıya çıktığımda insanlar kilo verdiğimi fark edip özel bir egzersiz programına katılıp katılmadığımı soruyorlar. Hatta sihirli bir iksir içerek mi bu kadar zayıfladın diyenler bile oluyor. Evet bu en hafif tabirle muhteşem bir his.

Sizi bilmem ama ben her sabah uyandığımda, diyetimin (ve bel çevremin) kontrol altında olduğunu görmekten memnunum. Strese kapılmama veya ne kadar karbonhidrat aldığımı ince ince hesaplamama gerek olmadığını bilmek beni mutlu ediyor. Sonuç olarak benim açımdan her şey tamam. Rahatlayabilir ve her anın tadını doyasıya çıkarabilirim.

Ve tüm bunları Keto Cycle programına borçluyum.


“Ankete bayıldım! Alerjilerimden söz ettim, diğer tercihlerimi ve hepsinden önemlisi hedeflediğim kiloyu belirttim. Anketten sonra, tamamen kişiye özel hazırlanmış Keto beslenme planım bana iletildi.”

Serap, 32, Adana

“Keto sayesinde 72 kg verdim. Kanalınızı bu süreçte erken keşfettim. Keto yaşam tarzı hakkında öyle çok konuya değinip çözüm getiriyorsunuz ki buna bayıldım.”

Deniz, 28, İzmir

“İşyerindeki bir iddia vesilesiyle ketoya başladım. Sürekli aktif bir yaşam sürmenin ardından yedi yıldır oturarak çalıştığım bir işim vardı. Keto bu süreçte 22 kg vermeme yardımcı oldu. Yaşam tarzımı ketoya dönüştürdükten sonra, yıllardır hiç bu kadar iyi hissetmediğimi fark ettim.”

Emel, 33, İstanbul


Ketonun sağlık açısından faydalarına erişmek bir anket kadar uzağınızda

Anlayacağınız gibi, diyetlerin kişiye uygun hale getirilmemesinden kaynaklanan karmaşıklığı anlamam zamanımı aldı. Bunu daha önce fark etmiş olmak beni hem zaman hem de para açısından ka​rlı kılardı. Tüm 20’li ve 30’lu yaşlarım boyunca çevremdeki kişiler, iş arkadaşlarım ne yapıyorsa onu yapıyor ve sonunda da sorunu kendimde arıyordum.

Neresinden bakarsanız, kendimi daha en başından başarısızlığa mecbur bırakıyormuşum.

Fakat sonra bir gün, aklıma bir fikir geldi: “Ya keto sandığım kadar zor değilse? Ya sadece teknikle ilgili biraz bilgi ve vücudumla ilgili bilinçli olmam sayesinde daha gerçekçi hedefler koyabilirsem? 

Ve tabii ki bu noktaya gelmek uzun uğraşlar sayesinde oldu. Çok araştırdım, çok denedim. Çeşitli beslenme planları uyguladım, diyet tüyoları üstüne diyet tüyoları… Neyse ki sonunda Keto Cycle’ı buldum.

Sadece kendinizden bahsetmeniz gerekiyor – yani alerjiniz var mı, hedeflediğiniz kilo nedir, boyunuz ve benzeri detaylar – ardından size özel hazırlanmış bir beslenme planı iletiliyor. Bu sayede süreçle ilgili aklınızda ne kadar soru işareti varsa, ortadan kalkmış oluyor. Size sadece lezzetli yemeklerin tadını çıkarmak ve hatta herkesin aklından çıkmayan tatlıları dahi tüketmek kalıyor.

Açıkçası bana bu kadar uygun bir beslenme planı ile karşılaşmayı beklemiyordum. Hele ki sonuçların böyle olabileceği aklımın ucundan bile geçmezdi. İyi ki şüpheciliğimi yenip denemişim. Cinsiyet ve yaşınıza uygun bir planın böyle mucizevi etkiler üretebileceği gerçekten akıl alır şey değil, ama gel gelelim ki öyle.

Eğer öğünlerinizle ilgili problem yaşıyorsanız, karbonhidrat hesabı yapmaktan sıkıldıysanız, ketozise bir türlü giremiyor olmak sizi strese sokuyorsa…

Buna inanın – bu program sizin uzun zamandır hayalini kurduğunuz ölçülere ulaşmaktaki biletiniz olabilir.

Olabilecek en ideal şekle girmekte Keto Cycle size nasıl yardımcı olabilir, keşfetmeye hazır mısınız?

Sonuçlar kişisel özelliklere göre farklılık gösterebilir.

0274072

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 %