(POL) Diet

Piękna sylwetka na lato – podjęłam wyzwanie i przetestowałam dietę ketonową na własnej skórze

Wiosna to świetny czas, aby pracować nad sylwetką na lato.

Przy tak dużej ilości różnych diet, skąd możesz wiedzieć, która z nich faktycznie pomoże Ci osiągnąć najlepsze rezultaty?

Niedawno odkryłam Keto i postanowiłam opisać swoje doświadczenia, tak aby moi czytelnicy mogli sami się przekonać, ta dieta jest faktycznie tak skuteczna.

Poniżej dowiesz się o moim planie posiłków, o tym, co pomagało mi trzymać się diety, a także przeczytasz o kilku kluczowych wnioskach z mojej podróży odchudzającej Keto.

Moja historia

Spring
Bella D.

Utrzymanie wagi nigdy wcześniej nie było dla mnie problemem. Ale tylko do czasu! Wszystko zmieniło się po trzydziestce. 

Jako profesjonalny trener wellness zawsze utrzymywałam zdrową dietę oraz ćwiczyłam regularnie. Jednak z wiekiem mój metabolizm znacznie zwolnił, coraz większą trudność sprawiało mi utrzymywanie sylwetki w ryzach i pracowanie nad nią w czasie zimy. Byłam przyzwyczajona do szybkich, satysfakcjonujących rezultatów.

Ten rok był jednak znacznie trudniejszy, ponieważ zmniejszenie ilości spożywanych kalorii przestało wystarczać.

Nic nie działało 

Jako trener wellness w przeszłości eksperymentowałam z różnymi dietami, więc miałam ogólne pojęcie o tym, co działa, a co nie. 

Większość diet była trudna do przestrzegania i powodowała niewłaściwy rodzaj spadku wagi. Na przykład poprzez utratę wody lub tkanki mięśniowej, co oznacza, że ​​choć ważymy mniej – wygląd się nie zmienia. Niektóre z diet, które wypróbowałam, obejmowały; 

– Dietę Atkinsa

– Dietę Paleo

– Dietę Whole30

Te diety mogą przynosić niesamowite efekty dla niektórych osób, jednak dla mnie na dłuższą metę nie były skuteczne i spowodowały, że ostatecznie skończyłam ważąc więcej niż gdy zaczynałam.

Jednak nie pozwoliłam, aby te nieudane próby zniechęciły mnie do walki o moją wymarzoną sylwetkę. W dalszym ciągu miałam pozytywne nastawienie. 

Przyjaciółka powiedział mi o Keto 

Zacząłem szukać sposobów na zrzucenie zbędnych kilogramów bez zmniejszania ilości dziennego spożycia kalorii i katowania się na bieżni.

Natknąłem się na post mojej przyjaciółki, która niedawno opublikowała na Instagramie zdjęcie przed i po zastosowaniu diety Keto. Skontaktowałem się z nią, aby dowiedzieć się, jak osiągnęła tak zdumiewające wyniki.

Before after

Powiedziała mi, że używa aplikacji o nazwie KetoCycle, która daje jej spersonalizowany plan posiłków, co spowodowało, że łatwiej było jej przestrzegać diety.

Na czym polega dieta Keto? 

Keto to skrót od słowa „ketogeniczny”, ponieważ dieta oparta jest o zmianę sposobu odżywiania. Skoncentrowana jest na spożywaniu bardzo małej ilości węglowodanów i drastycznym zwiększaniu ilości spożywanego tłuszczu. To z kolei prowadzi do przemiany metabolicznej w organizmie w stan zwany „ketozą”. 

Podczas ketozy organizm spala tkankę tłuszczową w celu pozyskania energii. Oprócz utraty zbędnych kilogramów może to przynieść również inne korzyści zdrowotne, takie jak te, o których wspomniano na popularnej stronie internetowej Healthline:

„Znaczne obniżenie poziomu cukru we krwi i poziomu insuliny. Wraz ze zwiększoną ilością ketonów, przynosi to istotne korzyści zdrowotne”. 

Początek

Moim początkowym celem była utrata około 1 kg tygodniowo, czyli mniej więcej 4 kg przed końcem miesiąca.

Zaczęłam od skontaktowania się z moją przyjaciółką, która przesłała mi więcej informacji na temat tego, co zrobiła, aby osiągnąć takie efekty. 

Następnie powiedziała, że ​​używa aplikacji o nazwie KetoCycle, która robi za nią praktycznie wszystko (planowanie posiłków i obliczanie składników makro). Aby móc z niej korzystać i uzyskać spersonalizowany plan posiłków, musiała wypełnić darmowy quiz. 

Ponieważ jestem osobą z natury leniwą, pomyślałam, że zrobię to samo.

Po wypełnieniu kwestionariusza pobrałam aplikację, otrzymałam plan posiłków i oficjalnie rozpoczęłam przygodę z dietą ketonową. 

Tydzień 1 – To był zdecydowanie najtrudniejszy tydzień ze względu na drastyczną zmianę, jaką musiałam wprowadzić w swoim sposobie odżywiania. Osobiście uwielbiam węglowodany i wszelkie produkty, które je zawierają, jednakże musiałam drastycznie ograniczyć ich ilość i zwiększyć spożycie tłuszczu. Wszystko po to, aby wejść w stan ketozy. W praktyce oznaczało to dużo jajek, boczku, steków i trochę kurczaka… oczywiście ze skórą. 

Keto jest świetne, ponieważ mogę bezkarnie i bez poczucia winy jeść produkty, których kiedyś bałam się jak ognia.

Przechodzenie w stan ketozy jest do bani. 

Wejście w stan ketozy zajęło mi około 4 dni. Doświadczyłam wówczas objawów tzw. grypy ketonowej oraz efektów ubocznych, takich jak nudności i nieprzyjemna nadpobudliwość jelita. Spożywanie dużej ilości płynów i elektrolitów pomogło mi zniwelować te objawy po około 2 dniach.

Tydzień 2 – 3 – Czas, w którym zaczęłam przyzwyczajać się do mojej diety. Muszę przyznać, że jedzenie dużej ilości steków z początku było świetne,

ale…

Po pewnym czasie stało się trochę nudne i monotonne, więc eksperymentowałam z innymi rodzajami mięsa i przyrządzałam je na różne sposoby. Dzięki temu, mimo że nadal jadłam to samo, jedzenie smakowało inaczej. 

Tydzień 4 – Moje ciało całkowicie przyzwyczaiło się do diety i doświadczyłam ogromnych zmian fizycznych. Czułam się o wiele lżej i miałam większą jasność umysłu.

Po ostatnim wejściu na wagę byłam wielce zaskoczona, gdy zorientowałam się, że przekroczyłam postawiony sobie cel o prawie 2,5 kilograma, co daje w sumie 6,5 kg! 

Byłam oszołomiona efektami, które przekroczyły moje najśmielsze oczekiwania. Dodatkowo rozpierała mnie duma, że udało mi się przestrzegać diety przez cały miesiąc oraz osiągnąć wyznaczony cel!

Before after
Bella D.

Kluczowe wnioski

Zwykle, kiedy rozpoczynałam nową dietę, musiałam sama obliczać składniki makro i planować posiłki. Dzięki aplikacji KetoCycle zaoszczędziłam dużo czasu, wysiłku i nie musiałam sama obliczać ilości tłuszczy oraz węglowodanów, które powinnam spożywać. 

Inną interesującą zmianą, było to, że nie czułam się cały czas głodna. Dieta znacznie zmniejszyła mój apetyt. 

Ponieważ mogłam jeść tylko określone produkty, nauczyłam się być bardziej kreatywna w kuchni, tutaj aplikacja również była bardzo pomocna. 

Jeśli poważnie myślisz o utracie wagi i diecie Keto, ja gorąco ją polecam! Dla mnie zdziałała cuda bez długoterminowych skutków ubocznych. 

Właściwie, to możesz rozpocząć swoją przygodę już dziś, wypełniając poniższy kwestionariusz i uzyskując spersonalizowany plan posiłków.

Kliknij, aby już teraz otrzymać swój plan.

(Zastrzeżenie! Opisanie rezultaty nie są typowe, różni ludzie uzyskują różne wyniki. Ten materiał powinien być wykorzystywany wyłącznie do celów edukacyjnych, a nie jako zamiennik profesjonalnej porady. Przed wypróbowaniem nowej diety lub suplementu diety skonsultuj się z lekarzem.)

015120

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

.
0 %