(TR) Diet

Kronik Kötü Beslenmesine Rağmen Kilo Vermeyi Başarmış Birinden Keto Diyet ile İlgili Acımasız Gerçekler

Keto, hızlı yağ yakmada en iyi diyetse, çoğu insan neden hala bu konuda zorlanıyor? Ketozise girmek ve kilo vermek için yapılması gerekenler nelerdir, hangi besinler tüketilmelidir, tüm bunları öğrenmek gerçekten çok zor. Eğer 40’lı yaşlarında bir kadınsanız bugün şanslı gününüz olabilir. Çünkü tüm bunlar için artık yeni bir çözümünüz var.

Before after

Sürekli karbonhidrat alımını kesmek ve buna rağmen istenmeyen kilolarınızdan bir türlü kurtulamıyor olmaktan yoruldunuz mu? Okumaya devam edin çünkü bunun sorumlusu siz olmayabilirsiniz.

Bu konunun çok daha basit bir açıklaması var aslında.

Beni ele alalım örneğin. 44 yaşında, karın ve basen bölgesindeki fazla kilolarını asla veremeyeceğini düşünen bir kadındım.

Ama ketoyu ilk araştırmaya başladığımda, ardında yatan kanıtlanmış tüm bilimsel gerçekleri görmek, beni bu diyeti deneme konusunda ikna etti.

20 günü geçkin bir süre boyunca plana sadık kaldım (bir defa bile plan dışına çıkmadım) ve bu sayede kilo da verdim.

Ama sonra birdenbire bir engelle karşılaştım. Özellikle geceleri, şiddetli yeme krizleri yaşıyordum.

Açık söylemek gerekirse, öyle aç ve öfkeliydim ki etrafıma negatif enerji saçıyordum.

Farkına varmaksızın, duygusal bir dürtüyle yemeye başladım. Sonra elbette verdiğim tüm o kilolar geri gelmeye başladı.

Peki bu neden olmuştu? Keto diyet, bilimsel gerçeklerle kanıtlanmamış mıydı? Neden bende işe yaramamıştı?

İşe yaraması gerekiyordu. Acaba sorun bende miydi?

Fakat çok geçmeden gerçeği keşfettim. Sorun bende değildi.

Her şey şöyle değişti.

KETOJENİK DİYETİN BİLİMSEL KANITI
Keto, yağ yakımı konusunda en başarılı ve etkili diyet olarak kabul edilmektedir. İşte bu görüşü destekleyen sayısız bilimsel çalışmadan sadece birkaçı:
PubMed: “Rastgele seçilmiş aşırı kilolu 120 yetişkin üzerinde yapılan bir araştırmaya göre; katılımcıların keto diyeti 6 hafta uyguladıktan sonra ortalamada 9 kg verdikleri kaydedilmektedir. Bu da ortalama bir yağ yakma diyetinin verebileceği sonucun iki katına tekabül etmektedir.”
[https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/15148063/]
National Library of Medicine: “8 haftadan sonra obezite hastalarının keto diyet sayesinde 14 kg verdikleri belirtilmektedir. Kilo kaybı vücudun tüm bölgelerinden dengeli bir şekilde gerçekleşmiş olup ağırlıklı olarak yağ yakımı sayesinde gerçekleşmiştir.”
[https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/9417152/
Ketojenik diyetin obezite hastaları üzerindeki uzun vadede etkileri: “Uzun süreli diyetin çok büyük faydalar sağladığı kaydedilmektedir. Hastalar üzerinde genel vücut ağırlığının düşürülmesi ve vücut kitle endeksi üzerindeki olumlu etkileri dikkat çekici seviyelerde olmaktadır.”
[https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC2716748/]

Keto ile neden GERÇEKTEN  başarıya ulaşamadığımı ararken bocaladığım doğru.

Keto araştırmalarındaki tüm bu insanlar nasıl hem çok kilo verebiliyorken hem de bu süreçte kendilerini tok hissedebiliyorlardı. 

Buna karşılık ketonun bana yaptığı niçin sadece aç, öfkeli ve yorgun hissetmeme sebep olmaktı?

Sonradan anladım ki bunların hiçbiri benim iradesiz olmamla, metabolizmamın yavaş olmasıyla ya da genetik özelliklerimle ilgili değildi.

Yaptığım en büyük hata, herkese göre hazırlanmış standart bir programı takip etmiş olmaktı. Çoğu insanın yaptığını yaptım. Keto ile ilgili internetten birkaç yazı okudum, birkaç tarif buldum ve geri kalanı kendi kendime çözmeye çalıştım. 

Fakat bu yaptığım sadece yaşadığım fiyaskoya ortam hazırlamaktı. Çünkü ihtiyaç duyduğunuz tüm besinleri karşılayacak bir diyet planı hazırlamak inanılmaz derecede zor bir iştir.

Şeker krizlerini engelleyici, özellikle gece atıştırmalarını ortadan kaldırmakta etkili; lezzetli ve düşük karbonhidrat içerikli keto yiyecek alternatifleri bulmak sandığımdan çok daha zor bir işti.

İşin sonunda varılan yer çıkmaz bir sokak oluyordu. Günlerce kendinize eziyet ederken ilerleme kaydettiğinizi düşünüyordunuz ancak gerçekte olan tek şey beslenme dengesizlikleri oluşturmaktı. 

Süreç, enerjinizin düşmesi ve normalden daha hassas hissetmenizle başlıyor, sonra birdenbire iştahınızın kontrol edilemez şekilde açılması ile devam ediyordu. Çok geçmeden kendinizi başladığınız yere geri dönmüş buluyordunuz. 

Sonra strese bağlı yemeye ve atıştırmaya başlıyordunuz.

Chronic eater

Beslenme dengesizliklerinden kaçınarak kalıcı kilo nasıl verilir?

Konuyu bir düşünelim. Eğer herkese uyacak tek bir standart diyet uygulanırsa sonuç ne yazık ki olumlu olamaz. Çünkü böyle bir diyet, vücudunuzu dengeli şekilde besleyerek sizi tok tutamaz.

İşte bu yüzden, kişiye özel hazırlanmış keto beslenme planı kulağa çok anlamlı geliyor. Konunun uzmanı kişilerce hazırlanmış böyle bir program sayesinde hem olumlu sonuçlar alabilmeniz hem de bu süreçte kendinizi tok ve tatmin olmuş hissetmeniz mümkün olur, öyle değil mi?

İşte ben de böyle düşündüğüm için Keto Cycle programını denemeye karar verdim. Keto Cycle, kişiye özel çözümler sunan yeni bir diyet programı. Nasıl olduğunu gelin birlikte inceleyelim.

İşe, ücretsiz ve sonuçları gizli tutulacak bir anketi doldurarak başlıyorsunuz. Bu anketteki sorular, varsa alerjileriniz, hedeflediğiniz kilo, yaşınız, boyunuz gibi size özel bilgileri toplamayı hedefliyor. 

Ardından, bu bilgilere göre uzman diyetisyenler tarafından hazırlanmış, size özel beslenme planınız tarafınıza iletiliyor. Böylece süreç ile ilgili soru işaretleri de kafanızdan silinmiş oluyor.

Açıkçası başlangıçta çok da etkili sonuçlar almayı beklemiyordum. Ama daha sonra aile hekimimiz bile kaydettiğim gelişmeye hayran kaldığını söyledi!

Keto Cycle beslenme planını takip etmeye başladıktan sonra, hızla kilo vermeye başladım.

Sizi bilmem ama ben zaten beni çıldırtacak ve hızlı kilo verdirmek adına sınırlarımı fazla zorlayacak bir diyet arayışında değildim. 

Tek istediğim; istikrarlı ve etkili bir programı izleyerek tüm problemli bölgelerimdeki istenmeyen kilolarımdan dengeli şekilde kurtulabilmekti.

Bu olurken de açlık çekmek, yorgun hissetmek veya yemek yerken aşırı dikkatli olmak zorunda kalmak istemiyordum.

Şimdi mi? Benim için hedefe ulaşıldı. Artık rahatlayabiliyorum. Kalori hesabı yapmak zorunda olmadan neredeyse her zaman tok hissederek kendimden memnun hissediyorum.

Ve tüm bunları Keto Cycle’a borçluyum.

After Picture

“Çok kolaydı! Kısa bir anket doldurdum. Neleri sevdiğimi, hedef kilomu belirttim. Ardından kısa sürede, sadece benim için özel hazırlanmış ve ücretsiz Keto beslenme programı tarafıma iletildi.”

“Bulabildiğim tüm diyet tavsiyelerini dikkate alıyordum ve bu da her şeyi olması gerekenden daha karmaşık hale getiriyordu. Sonuçta da daha fazla kilo almış oluyordum. Kilo vermenin çok zor olduğunu düşünmeye başlamıştım. Fakat hiç de zor değilmiş!”

“Arkadaşlarım yeni pantolonuma bayıldıklarını söylediler. Bu beni inanılmaz mutlu etti. Yeni pantolonumun bedeni 38’di. Yeniden 38 beden olabilmek gerçekten de harika bir duygu…”

Önümüzdeki 28 günde kaç kilo verebilirsiniz?

Şimdi düşününce, o kadar fazla diyet denemişim ki listelemeye kalksam oldukça uzun bir liste olurdu. 

Ve o günlerde konu hakkında ne kadar da az şey biliyormuşum. İşleri karıştırdığım için başarısızlık kaçınılmaz hale geliyormuş.

Şimdi artık daha iyi biliyorum. 

Eğer bir uzman tarafından size özel hazırlanmış bir program takip ediyorsanız, keto hiç de zor değil. 

Keto Cycle hızlı şekilde yağ yakmak için harika bir program. Elbette fazla kilolarınız birden uçup gitmeyecek ancak yine de bu süreç sizin için oldukça kolay olacak.

Tek yapmanız gereken, kendinizle ilgili basit birkaç soruya yanıt vermek. Gerisi sizin için hazırlanmış olacak.

Her bir öğün, ihtiyaçlarınıza uygun olarak özenle hazırlanıyor. 

Daha fazla kafa karışıklığına gerek kalmadı. Yemek istedikleriniz hakkında aşırı düşünmeye, hesap kitap yapmanıza da gerek kalmadı. 

Ve sonuçlar… Açıkçası sonuçları gördüğümde ben bile inanamadım.

Arkadaşlarınızın, sizi gördüğünde “daha zayıf kız kardeşiniz olabilir misiniz” diye espri yapması, mükemmel bir duygu.

Bana güvenin: Eğer öğünlerinizle ilgili sorun yaşıyorsanız ve karbonhidrat hesabı yaparak detaylarda boğulmak istemiyorsanız…

Keto Cycle tarafından yapılacak tamamen ücretsiz bu anketi doldurmayı kendiniz borçlusunuz demektir.

Bunun; kendinize, sağlığınıza ve elbette bel çevrenize yapacağınız en iyi ve en kolay yatırım olacağı konusunda size söz veriyorum.

Kredi kartı gerekmemektedir.

BİLİMSEL REFERANSLAR:

Bazı sonuçlar kişisel özelliklere göre değişiklik gösterebilir.

0488645

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 %