(POL) Diet

Jak szybciej wejść w stan ketozy i zmaksymalizować wyniki?

Jeśli masz szczęście, może to zająć tylko jeden dzień. Wejście w ketozę jest bardzo indywidualne i zależy od metabolizmu każdej osoby.

Co możesz zrobić, aby przyśpieszyć wejście w stan ketozy i zmaksymalizować wyniki odchudzania?

Dlaczego borykasz się z wejściem w stan ketozy?

Przede wszystkim omówmy, dlaczego w ogóle masz problemy z wejściem w stan ketozy.

Czynniki takie jak insulinooporność decydują o sposobie metabolizowania glukozy przez nasze ciała. Dlatego Twoja poprzednia dieta ma ogromny wpływ na to, jak szybko wchodzisz w ketozę. Jeśli była ona bogata w węglowodany, okres przejściowy może potrwać trochę dłużej. Z drugiej strony, jeśli trzymasz się diety niskowęglowodanowej przed wypróbowaniem keto, w mgnieniu oka osiągniesz stan ketozy.

Brak śledzenia dokładnej ilości spożywanych węglowodanów jest najczęstszym błędem. Być może zapobiegasz ketozie, nawet nie zdając sobie z tego sprawy. Nie zakładaj tylko, że spożycie węglowodanów jest prawidłowe. Musisz je policzyć, aby wyciągnąć dokładne wnioski.

Istnieją oczywiście sposoby na przyspieszenie tego procesu. Nie należy jednak zapominać, że „hakowanie” ciała ma swoje ograniczenia i należy je przede wszystkim szanować. Ważne jest, aby zawsze stawiać zdrowie jako priorytet numer jeden.

6 sposobów na szybszą ketozę

Omówmy teraz najważniejsze sposoby na szybkie wejście w ketozę, które nie zagrażają Twojemu zdrowiu.

1. Drastycznie zredukuj węglowodany

Keto opiera się na zastąpieniu węglowodanów, które są Twoim zwykłym źródłem energii, tłuszczem. Jest to zrozumiała i prosta idea, ale też najczęściej popełniany błąd. Odpowiednia ilość spożywanych węglowodanów jest tutaj kluczowa.

Aby szybko wejść w ketozę, należy utrzymywać spożycie węglowodanów poniżej 20-25 gramów dziennie. Jeśli tego nie zrobisz, nie będziesz w stanie wejść w ketozę i nie spalisz tłuszczu jako paliwa.

Z tego powodu szczególną ostrożność w kwestii spożycia węglowodanów odgrywa ważną rolę w skutecznej utracie wagi.

Prawdę mówiąc, błędem byłoby oczekiwać, że jakiekolwiek przepisy Keto znalezione w Internecie zapewnią pożądane rezultaty odchudzania. Różnice w przepisach, które nie mają logicznego związku ze sobą, mogą narazić Cię na ryzyko niezrównoważonego odżywiania i najprawdopodobniej przekroczą limit węglowodanów, które możesz spożywać, aby osiągnąć ketozę.

Aby Keto działało, Twoje odżywianie musi być dokładnie przemyślane. Kiedy dokładnie wiesz, co musisz jeść, możesz też wiedzieć, kiedy można trochę „przymnkąć oko” bez ryzyka zrujnowania swoich postępów.

2. Jedz więcej tłuszczu (ale każdy jego rodzaj!)

Twoim celem jest spalanie tłuszczu jako paliwa, prawda? Oznacza to, że jedzenie wystarczającej ilości tłuszczu jest kolejną kluczową częścią keto. Upewnij się, że większość spożywanych kalorii pochodzi z tłuszczu. Najlepiej, jeśli tłuszcz stanowi 70-75% diety. Odpowiedni stosunek tłuszczu do węglowodanów w Twoim organizmie oznacza, że ​​wejdziesz w ketozę.

Należy jednak pamiętać, że spożywanie zbyt dużej ilości tłuszczu jest również możliwe. Jeśli chcesz schudnąć, upewnij się, że nie przekraczasz dziennych limitów spożycia kalorii. Większość przepisów „przyjaznych dla keto”, które można znaleźć w Internecie, zawiera zbyt dużo tłuszczu, więc nie byłoby mądrze ufać im tak ślepo.

Tłuszcz stanowi największy procent w diecie ketogenicznej, dlatego bardzo ważne jest również poszukiwanie zbilansowanych opcji żywieniowych i wybieranie wysokiej jakości źródeł.

Unikaj hydrolizowanych tłuszczów trans. Uwzględniaj tylko dobre tłuszcze, takie jak oliwka, awokado, olej kokosowy, ghee lub zwykłe masło.

DODATKOWA WSKAZÓWKA: Jeśli masz problem ze spożyciem wystarczającej ilości tłuszczu, rozważ picie masła lub kawy z olejem kokosowym. Od 1 do 3 łyżek oleju kokosowego do trzech razy dziennie może przyspieszyć ketozę.

P.S. Aby uzyskać najlepszą wartość odżywczą, używaj wyłącznie tłoczonych na zimno olejów z pierwszego tłoczenia.

3. Nie zapomnij o białku

healthy protein

Upewnij się, że jesz wystarczająco dużo białka, aby dostarczyć potrzebne aminokwasy. Twoje ciało potrzebuje ich do utrzymania zdrowia, produkcji hormonów, tkanki mięśniowej i neuroprzekaźników.

Białko stanowi około 25% podaży kalorii w diecie ketonowej. Należy spożywać 0,8 g białka na kilogram masy ciała.

Oznacza to, że osoba ważąca 67 kg powinna sięgać po około 53 gramy białka dziennie.

UWAGA! Pamiętaj, że jeśli masz podwyższony poziom cukru we krwi, powinieneś jeszcze bardziej uważać na spożycie białka.

Obliczanie spożycia węglowodanów, tłuszczu i białka wydaje się wymagające? Cóż, nie zalecamy wyszukiwania uniwersalnego typu formuły.

Nie są dopasowane do Twojej sylwetki, celów, poziomu cukru we krwi i zalecanego spożycia kalorii. Dlatego zawsze szukaj najwyższego poziomu personalizacji i priorytetowo traktuj zrównoważone odżywianie.

4. Ćwicz więcej i intesywniej, aby zwiększyć ketozę

If you’re sure your intake of macros is correct but you’re still struggling to reach ketosis and lose weight, the following tips might help.

Jeśli masz pewność, że Twoje spożycie składników makro jest prawidłowe, ale nadal masz problemy z osiągnięciem ketozy i utratą wagi, pomocne mogą być poniższe wskazówki.

Ćwiczenia to świetny sposób na zwiększenie ketozy. Podczas aktywności fizycznej Twój organizm wykorzystuje węglowodany jako główne źródło energii. Pomaga to wyczerpać zmagazynowany w organizmie glikogen. Gdy te zapasy zostaną wyczerpane, organizm zamienia tłuszcz w energię i rozpoczyna się proces ketozy.

Mając to na uwadze, chcemy przypomnieć Ci, że dbanie o zdrowie jest bardzo ważna. Fakt, że ćwiczenia wzmacniają ketozę, nie oznacza, że musisz przeciążać swoje ciało.

Treningi z ciężarkami w zupełności wystarczy!

WAŻNE! Pamiętaj, że keto wymaga określonego planu treningowego. Potrzebujesz stałej rutyny dopasowanej do Twojego typu sylwetki i problematycznych obszarów. Tego typu treningi można zwykle znaleźć w aplikacjach, które oferują zarówno spersonalizowane plany posiłków Keto, jak i niestandardowe procedury dotyczące utraty masy ciała.

5. Wypróbuj przerywany post

Przerywany post może być świetnym sposobem na szybszą ketozę. Jedzenie w ograniczonym przedziale czasu ma znaczący wpływ na gromadzenie zapasów glikogenu. Post wymusza jego szybkie wyczerpywanie, co następnie prowadzi do stanu ketozy.

W połączeniu ze zdrową dietą Keto, metoda postu 16:8 jest uważana za najbardziej optymalną. Dobrym przykładem tego typu postu może być rozpoczęcie okna żywieniowego w południe i zjedzenie ostatniego posiłku o 20:00. To podwoiłoby wyniki, które osiągnąłbyś dzięki dobrze zbilansowanemu planowi posiłków Keto.

UWAGA! Łączenie Keto z przerywanym postem jest nieco bardziej drastyczne niż zwykłe przestrzeganie regularnego planu posiłków. Poszukaj profesjonalnych, zatwierdzonych przez ekspertów wskazówek, aby zmniejszyć ryzyko niedoborów składników odżywczych.

6. Wypróbuj suplementy BHB

Współczesna medycyna znalazła sposób na szybsze osiągnięcie ketozy za pomocą suplementów BHB. Beta-hydroksymaślan to substancja chemiczna wytwarzana przez wątrobę w celu zapewnienia energii. Jest produkowany, gdy nie jesz wystarczającej ilości węglowodanów. Udowodniono, że BHB pomaga w osiągnięciu lepszych wyników sportowych i leczeniu otyłości. Przyjmowanie suplementów BHB może pomóc w zachowaniu masy mięśniowej i zmniejszeniu uczucia głodu u osób na diecie ketonowej. Suplementy zapewniają płynniejszą ketozę i szybszą utratę wagi.

WAŻNE! Suplementy BHB są przyjmowane doustnie i są powszechnie stosowane w celu poprawy wyników sportowych, złagodzenia migreny, a czasem nawet choroby Alzheimera, utraty pamięci spowodowanej starzeniem się, choroby Parkinsona i wielu innych schorzeń. Należy jednak wspomnieć, że nie ma dobrych dowodów naukowych na poparcie tych zastosowań.

Jeśli planujesz wypróbować ketony BHB, musisz upewnić się, że są one sprzedawane przez zaufaną firmę. Z odpowiednim planem posiłków, ketony BHB mogą naprawdę przyczynić się do ogromnych postępów w zbędnych kilogramów.

Podsumowanie

Tematy, które omawialiśmy, stanowią podstawę skutecznej diety Keto. Jednak to może nie wystarczyć do zagwarantowania TWOJEGO sukcesu. Jak wspomnieliśmy powyżej, nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania problemu utraty wagi. Potrzebujesz planu posiłków, który pasuje do Twojego typu ciała, potrzeb żywieniowych i osobistych zaleceń.

Poniżej możesz zobaczyć niektóre z najlepszych przykładów tego, jak własnoręcznie przygotowana dieta Keto może pomóc ludziom osiągnąć pożądane rezultaty.

Oto wyniki osób, które wypróbowały spersonalizowany plan posiłków Keto przez co najmniej 28 dni:

Before after
Zuzanna, 40
Before after
Lena, 43
Before after
Maja, 47

Rozwiąż 2-minutowy quiz i dowiedz się, ile możesz schudnąć w ciągu 28 dni.

0146499

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 %