Rozwiąż 1-minutowy quiz, aby otrzymać spersonalizowany plan keto posiłków na 28 dni Kliknij tutaj, aby rozpocząć keto wyzwanie
(POL) Diet

Brzydka prawda o diecie keto, czyli wyznanie od chronicznie źle odżywiającej się osoby, której udało się w końcu schudnąć

Jeśli keto jest najlepszą dietą prowadzącą do szybkiego spalania tłuszczu, dlaczego tak wiele osób ma wciąż z tym problem? Powód: za dużo szczegółów, za dużo analitycznego, naukowego podejścia przez, które ciężko jest wybrać, co jeść, żeby wejść w stan ketozy i szybko schudnąć. Na szczęście, jeśli jesteś kobietą po czterdziestce, jest na to świetne, nowe rozwiązanie.

Wiele osób, mimo drastycznego ograniczenia węglowodanów, nie traci zbędnych kilogramów. Jeśli jesteś jedną z tych osób, radzimy czytać dalej ten artykuł, aby dowiedzieć się, co może być tego przyczyną. 

Często jest na to proste wytłumaczenie. 

Tak jak to miało miejsce w moim przypadku. Jako 44-letnia kobieta myślałam, że nigdy nie stracę zbędnych kilogramów z ud i brzucha.

Ale kiedy po raz pierwszy przeczytałam o diecie ketonowej i wszystkich jej udowodnionych naukowo korzyściach, zdecydowałam, że ją wypróbuję.

Zawzięłam się przez ponad 20 dni i schudłam. 

Ale potem nastąpił moment zwolnienia i stabilizacji. Zaczęłam odczuwać wzmożony apetyt, szczególnie w nocy. 

Szczerze mówiąc, byłam ciągle głodna i rozdrażniona. W efekcie ten nastrój zaczął źle wpływać na mój związek.

Zanim się zorientowałam, zaczęłam zajadać negatywne emocje. I cała waga, którą straciłam, zaczęła wracać – w najgorszych, możliwych miejscach.

Dlaczego to się stało? Byłam zła na siebie i rozgoryczona. Szukałam innego rozwiązania. Dieta ketonowa, na którą się natknęłam, miała bardzo dobre recenzje. 

Dlatego jej zaufałam. Czy ten krótkotrwały sukces był spowodowany moim brakiem silnej woli?

Szybko jednak odkryłam, ku mojemu zdziwieniu, to nie była MOJA wina.

Wszystko się zmieniło, gdy…

DIETA KETOGENICZNA – STUDIUM PRZYPADKU
Wielokrotnie udowodniono, że dieta ketonowa jest jedną z najskuteczniejszych diet spalających tłuszcz. Oto niektóre z niezliczonych naukowych badań na jej temat:
PubMed: „Jedno duże randomizowane, kontrolowane badanie przeprowadzone na 120 dorosłych osobach z nadwagą wykazało, że po 6 tygodniach na diecie ketonowej średnia utrata wagi wynosiła 9,39 kg. Czyli prawie1  razy więcej niż na diecie niskotłuszczowej”.
National Library of Medicine: „Utrata wagi była równomierna we wszystkich części ciała i dotyczyła utraty tkanki tłuszczowej”.
Długofalowe efekty diety ketogenicznej u otyłych pacjentów: „Do długotrwałych korzystnych efektów diety ketonowej należy znacznie zmniejszona masa ciała i wskaźnik masy ciała pacjentów”.

Natknąłem się na PRAWDZIWY powód mojej porażki

Dlaczego większość osób stosujących keto efektywnie traci zbędne kilogramy, cały czas odczuwając przyjemną sytość? 

A ja czułam się głodna, zła i zmęczona?

Jak się okazuje, nie chodzi o to, że brakowało mi silnej woli, ani o to, że miałam powolny metabolizm, czy też gen otyłości.

Moim największym błędem było to, że zastosowałam uniwersalne podejście. Zrobiłam to, co robi większość ludzi. Znalazłam kilka przepisów w Internecie i starałam się stworzyć plan diety ketogenicznej na własną rękę. 

Ale jak się okazało, był to przepis na katastrofę. Praktycznie zawsze samodzielne przygotowanie planu diety, który ma zaspokoić wszystkie indywidualne potrzeby żywieniowe, jest skazane na niepowodzenie.

Bardzo trudno jest znaleźć smaczne, niskokaloryczne przepisy na keto przyjazne dania, które razem ze sobą współgrają, i uniknąć nocnych napadów głodu. 

W efekcie wpadasz w błędne koło. Możesz dokonywać wyrzeczeń całymi dniami, myśląc, że robisz postępy. Ale tak naprawdę fundujesz sobie nierównowagę żywieniową. 

Zaczyna się od uczucia braku energii i rozdrażnienia, a potem apetyt zaczyna szaleć. Nagle wracasz do punktu wyjścia. 

Wracamy do zajadania negatywnych emocji i podjadania.

Chronic eater

Jak uniknąć zaburzeń równowagi żywieniowej i konsekwentnie schudnąć?

Też zadawałam sobie to pytanie do momentu, kiedy natknąłem się na niezwykłe 28-dniowe keto wyzwanie opracowane przez dr Christine. Oto jak ono działa: 

Za Twoją zgodą — i przy zachowaniu ścisłych środków ostrożności — zespół dietetyków wykorzystuje informacje, którymi się z nimi dzielisz, aby przygotować plan keto posiłków. 

W przeciwieństwie do standardowych programów keto i książek kucharskich, ten plan posiłków jest całkowicie spersonalizowany, aż do ostatniej kalorii. Gwarantuje to zadowalające rezultaty, na które nie trzeba długo czekać.

Nie musisz liczyć ani jednej kalorii. Wszystko jest zrobione dla i za Ciebie. 

Spożywając przez 28 dni dania przygotowane według dopasowanych do Twoich potrzeb przepisów, zauważysz zadowalające ze zmian w swoim organizmie. 

Ponadto, zespół profesjonalistów gwarantuje, że Twoje kubki smakowe będą również zadowolone. 

Keto przyjazne dania są bardzo smaczne, dzięki czemu nie będziesz odczuwać kulinarnego ograniczenia.

Wiem, że jest ciężko w to uwierzyć, ale tak właśnie jest. 

Niektórzy twierdzą również, że będąc na diecie ketonowej, doświadczyli dodatkowej dawki energii, jasności umysłu i lepszego samopoczucia. Prawie wszyscy opisują utratę wagi jako efektywną.

Powtarzającą się opinią jest to, że dieta oparta na spożywaniu produktów bogatych w białko i tłuszcz jest naprawdę przyjemna. 

Nie wiem jak Ty, ale nie szukałam planu posiłków, który jest trudny do przestrzegania i doprowadza mnie do szału.

Zależy mi na czymś, czego łatwo jest się trzymać. To niezawodny sposób na wyszczuplenie problematycznych obszarów ciała bez zmęczenia, głodu i rozdrażnienia.

Postanowiłam więc spróbować tego wyzwania. 

28 dni później jestem bardzo szczęśliwa, że to zrobiłam.

After Picture

Ile kilogramów można zrzucić w ciągu 28 dni?

Osobiście nie sądziłam, że moje wyniki będą tak dobre.

Dzięki diecie ketonowej udało mi się chudnąć stopniowo. Po raz pierwszy zauważyłam, że wyglądam inaczej po około miesiącu od jej rozpoczęcia. 

Żałuję, że wcześniej nie wiedziałam o tym specjalnym planie żywieniowym. W sumie udało mi się zrzucić prawie 15 kilogramów. Całe moje życie próbowałam wszystko rozgryźć sama i za każdym razem narażam się na porażkę.

Teraz wiem lepiej. 

Zdrowe odżywianie nie polega na tym, CO jesz. Chodzi tak naprawdę o to, KIM jesteś. 

Jeśli dieta nie jest dopasowana do tego, KIM jesteś… zbędnych kilogramów nie pozbędziesz się łatwo. Skuteczne rozwiązanie zatem jest bardzo proste. 

Twoje indywidualne potrzeby żywieniowe muszą zostać uwzględnione. Wówczas nie będziesz odczuwać żadnych zachcianek kulinarnych. 

Nie musisz tracić czasu na martwienie się o to, co należy jeść, ponieważ na każdy dzień masz gotowy jadłospis. 

Podczas diety nie czułam się zdezorientowana ani rozdrażniona. W wielką radością obserwowałam swoją metamorfozę, która przed długi czas wydawała się niemożliwa.

W dalszym ciągu czasami trudno jest mi uwierzyć własnym oczom, gdy patrzę w swoje odbicie w lustrze. To naprawdę coś, gdy Twoi znajomi zaczynają żartować, że wyglądasz jak swoja „chudsza siostra”. 

I z każdym tygodniem zbliżam się do osiągnięcia moich celów. 

Czy to keto wyzwanie zadziała na innych tak, jak miało to miejsce w moim przypadku? Tego nie mogę zagwarantować… 

Ale jeśli chcesz schudnąć, nie licząc kalorii ani węglowodanów… 

Podejmij wyzwanie keto, a nie pożałujesz! To o wiele przyjemniejszy sposób na redukcję wagi.

Trwa tylko na 28 dni… A po tym czasie zauważysz kolosalne zmiany.

Rozwiąż 1-minutowy quiz, aby otrzymać spersonalizowany plan keto posiłków na 28 dni

Wyniki mogą się różnić ze względu na cechy osobiste.

ODNIESIENIA NAUKOWE:

3610546

3 Comments

  1. Dziękuję za podzielenie się tym!

  2. Nie męczę się, żeby osiągnąć wyniki — zamiast tego osiągam wyniki.

  3. DZIĘKUJĘ!

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 %