(TR) Diet

60 Yaş Üstü İnsanlar Tek Bir Kalori Dahi Saymadan Keto İle Nasıl Kilo Veriyor

İsmim Meryem. 63 yaşındayım, sadece 3 ay önce, kendimden hiç memnun değildim.

79 kiloydum ve hiç bu kadar kilo almamıştım.

Tartıya her çıktığımda… aynaya her baktığımda…

Bir şeylerin – herhangi bir şeyin – değişmesini dilerdim.

Aynadaki görüntüm bana bakarken, nasıl bir umutsuzluğa kapıldığımı anlatamam. Fakat işin tuhafı, aynada vücudumu kontrol etmeyi de bırakamıyordum.

Diyet yaptığımda, ne kadar kilo verdiğimi görmek ve nihayet göbeğimin “kabul edebileceğim” bir görünüşe ulaşıp ulaşmadığını kontrol etmek için her gün karnımı kontrol ederdim.

Gece geç saatte bir şeyler atıştırırken, karnıma bakar ve almış olduğum kiloyu şimdiden görebildiğimi hissederdim.

Çok geçmeden, suçluluğa kapılırdım ve kendimi duygusal yeme durumunda bulurdum…

Aynada gördüğüm o kadın – o 79 kilo – ben olamazdım.

Vücuduma bakarak her gün daha da mutsuz, umutsuz ve aynadaki görüntümü bir daha hiç beğenmemekten korkar hale geldim…

Mary, 63

Kendimi bildim bileli kilolarımla savaşıyordum. Ve bu fazla kilolar vücuduma zarar veriyordu…

Artrit canımı daha fazla yakıyordu. Yüksek tansiyonum ve kolesterolum vardı. Yorulmadan ve nefes nefese kalmadan merdivenleri çıkıp inemiyordum…

İçimden ailem ve arkadaşlarımın aktivitelerine katılmak geçse de bir köşede onların eğlenmelerini izler olmuştum.

Torunlarımla oynayamıyordum. Her ne pahasına olursa olsun, yüzmekten kaçınıyordum, çünkü kimsenin – hatta kocamın bile – beni mayo ile görmesini istemiyordum. Sarkan göbeğimi kimseye göstermemek için, geniş kalıplı kıyafetler gidiyordum.

Kalbimin derinliklerinde, hayatta yapılacak daha çok şey olduğunu BİLİYORDUM. Vücudumda özgür hissetmek ve hayatımı her zaman utanmadan ya da mahcup hissetmeden yaşamak istiyordum. Hayatımın akıp gidişini izlemek yerine torunlarımla oynayabilmek istiyordum. 

Sonunda fazla kilolarımı vereceğim ve beni kısıtlayan hiçbir şeyin olmayacağı o günü hayal ediyordum…

Mary, 63

Yıllar boyunca, karnım, belim, üst bacaklarım ve kollarımın altındaki sarkmalardan kurtulmak için, BÜTÜN diyetleri denedim.

Oruç diyeti. Atkins diyeti. Paleo diyeti. Greyfurt diyeti. Yeşil çay diyeti. En iyi ihtimalle etkisiz, en kötü ihtimalle de tehlikeli olan diyet hapları ve kilo verme takviyeleri bile bir süre kullandım. 

Ayrıca egzersiz yapmayı da denedim ve etkisiz kilo verme planlarına çok para harcadım.

Fakat hiçbiri işe yaramadı. Haftalarca sadece birkaç kilo vermek için uğraştım ve verdiğim kiloları hemen geri aldım.

Kalori sayma, takip etme, ölçme, tartılma ve besin oranlarını takip etmeye çalışma bütün yaşantım olmaya başlamıştı. Sürekli yemek ve daha az yemenin yolları üzerine düşünmek beni hep aç ve yoksun bir hale getirdi.

Bu da korkunç ve moral bozucu bir yaşam tarzıydı. Ve istediğim sadece hayatımı dolu dolu yaşamaktı.

Artık ne yapacağımı, nereye başvuracağımı ya da kime güvenebileceğimi bilmiyordum.

Kazanılması imkansız zorlu bir mücadele içerisinde olduğumu hissediyordum ve kilo vermeye çalışırken sürekli başarısız olmaktan yorulmuştum.

Bunlardan herhangi biri size tanıdık geliyor mu?

Öylese şimdi sizinle paylaşacaklarımı dikkatlice okuyun

Çünkü tam pes etmek üzereyken, yakın bir arkadaşım bana tutarlı ve hızlı bir şekilde kilo vermenin basit bir yolunu anlattı.

Sadece 3 ayda 18 kilo vermeme yardımcı oldu. Şimdi enerji doluyum. Kırışıklıklarım kayboluyor. Ve yıllardır içine sığamadığım kıyafetleri giyiyorum.

Ve kendimi aç bırakmak zorunda kalmadım. Aç veya yoksun da hissetmedim. Suçluluk hissetmeden en sevdiğim yiyecekleri yedim. Kalori takip etmem ya da saymam gerekmedi.

Ve bu özel olarak 60’li yaşlarındaki kadınlar için tasarlandı.

Menapoza girdikten sonra, bir türlü veremediğim çok fazla kilo aldım. O zaman ve hatta sonrasında da, metabolizmamızın yavaşladığını ve hormon seviyelerindeki değişikliklerin özellikle kilo vermeyi zorlaştırdığını ve kilo almayı ise çok kolaylaştırdığını bilmiyordum.

Aslında, kadınlar menapozdan sonra 14 kilo kadar alabilirler. Fakat bu takibi kolay, lezzetli öğün programı metabolizmanızı “yeniden başlatabilir” ve her gün, gün boyu yağ yakmanıza yardımcı olabilir.

Artık diyet yok. Açlık yok. Sürekli yemek hakkında düşünmek yok.

Arkadaşımla buluştuğumuzda, nutkum tutuldu. 15 yıldır tanıdığım kadın gitmişti. Yerine en az 20 yaş daha genç, fit, seksi ve sağlıklı bir kadın gelmişti.

Arkadaşım, yaşına, kilosuna, sağlık geçmişine, en sevdiği yiyeceklere vb. dayalı, kişiselleştirilmiş bir keto yemek planı veren KetoCycle adlı bu uygulamayı kullandığını anlattı. Bu, her bir program kişinin ihtiyaçlarına göre beslenme uzmanlarınca kişiselleştirildiği için herkese uyduğu söylenen moda diyetlerden biri değildi.

Bütün zor işi bu uygulamanın yaptığını açıklayarak devam etti: uygulama kalorilerini takip ediyor, makrolarını sayıyor, her öğününü planlıyor, kişiye özel binlerce tarif ve hatta haftalık alışveriş listeleri sunuyordu. Ayrıca, yine de lezzetli atıştırmalıkların ve tatlıların tadını çıkarabiliyordu ve böylelikle yıllardır ona eziyet etmiş sinir bozucu açlıktan da kurtulabilmişti.

Kulağa kolay VE etkili geliyordu – ve aradığım şey tam olarak buydu.

İlk başta bu kadar çok yağ tüketmek konusunda şüphelerim olduğunu itiraf etmeliyim. Hayatım boyunca bana öğretilen her şeye aykırıydı. Fakat çokça araştırma yaptıktan sonra, ketonun aslında olması gereken beslenme şeklimiz olduğunu keşfettim.

Kalp hastalığı, diyabet ve obezitedeki artışın, sağlık sektörü ve hükümetlerin uzun süredir teşvik ettiği, düşük yağlı diyetlerle doğrudan ilişkili olduğunu öğrenmek ufkumu açtı.

 Yeniden hayal kırıklığına uğramaktan çok korkuyordum.Ancak, arkadaşımın inanılmaz dönüşümünü gördükten sonra, ben de KetoCycle kervanına katıldım. 

Sadece 3 ay içerisinde, 18 kilonun üzerinde kilo verdim – ve aynadaki görüntümle gurur duyuyorum

Şimdiye kadar aldığım sonuçlara inanamıyorum – ve bu şimdiye kadar gördüğüm en kolay ve en keyifli yemek yeme yöntemi.

Çok daha fazla enerjim var, bu sayede artık torunlarımın peşinden nefesim kesilmeden koşabiliyorum. Artritim beni artık o kadar rahatsız etmiyor. Kolesterolum sağlıklı bir seviyede. Sarkık göbeğim ise kayboldu.

Nihayet kendi bedenimde rahat hissediyorum ve sürekli vücudumu gizlemek zorunda hissetmiyorum. Büyük beden kıyafetlerden vazgeçtim ve güvenle mayo giyebiliyorum. Ve kocama bakılırsa, 40 sene önce aşık olduğu kadın geri döndü.

KetoCycle’a ilk kayıt olduğumda şüphelerim vardı. Ekmek ve makarna gibi karbonhidratları seviyorum. Ama bunun yerine, yoğun yağ yakan ketozis durumuna girmek için karbonhidratı azaltırken yağ alımını artırmak zorunda kaldım. Bu da bolca yumurta, pastırma, biftek, fıstık ezmesi vb. gıdalara yoğunlaşmak anlamına geliyordu.

İlk birkaç gün biraz daha zordu, fakat yeterince su içtiğimden emin oldum ve karbonhidrat açlığı geçti. Öğünler o kadar lezzetli ve doyurucuydu ki sürekli atıştırma ihtiyacı tamamen ortadan kalktı – ve tek bir açlık krizim olmadı.

Ayrıca, bu metodu düzenli olarak takip etmek çok kolaydı çünkü gerçekten her şey benim için yapılmıştı.

✅Hazırlanması 15 dakikadan fazla sürmeyen, 1000’den fazla kişiselleştirilmiş tarife sahiptim (ve fazla uğraşmadan nasıl yemek yenileceğine dair ipuçları var).

✅ Yerel marketlerde bulabildiğim basit, uygun fiyatlı malzemelerle hazırlanmış haftalık alışveriş listeleri verildi.

✅ Atıştırmalıklar ve tatlıları bolca yiyebildim – üstelik fazla çaba harcamadan kilo vermeye devam ederken.

✅ Kalorileri, makroları saymak veya porsiyonları ölçmek zorunda kalmadım çünkü onlar benim için her şeyi yaptılar.

✅ Harika tadı olan sağlıklı yemeklerle gün boyunca tok kaldım – bu yüzden asla aç hissetmedim, irademe güvenmem ya da isteklerimle savaşmam gerekmedi.

✅ Cebimde odaklanmış, sorumlu ve motive kalmamı sağlayan, kişisel bir beslenme uzmanım varmış gibi hissettim.

✅ 7/24 beslenme uzmanı desteğim vardı, bu yüzden bir sorum olduğunda, hızlı bir mesaj gönderiyordum

Tek yapmam gereken, aynada o seksi, mutlu ve güçlü kadını gördüğümde hissettiğim saf, inanılmaz neşenin tadını çıkarmaktı.

Sizin de inanılmaz dönüşümünüz sadece bir test uzakta olabilir mi?

Siz de benim gibi 60 yaş üzerindeyseniz, bir dakikalığına gözlerinizi kapatın ve hayalinizde vücudu gözünüzün önüne getirmeye çalışın.

Nasıl görünüyor. Nasıl hissettiriyor.

O vücuda sahip olabilseniz… eskiden sahip olduğunuz o genç enerjiye… kırışıksız pürüzsüz ve sıkı bir cilde… ve hem içten hem de dıştan 30 yaş daha genç olduğunuzu HİSSETSENİZ…

Bu şansı değerlendirir miydiniz?

Ben değerlendirdiğim için çok mutluyum. Çünkü, dürüst olmak gerekirse, bugünlerde ne zaman kendimi aynada görsem…

Ne zaman kocam bana çıkmaya başladığımızdaki gibi baksa…

Ne zaman ailem ve arkadaşlarım bana iltifatlar yağdırsa ve sırrımı sorsa…

Daha gururlu hissedemezdim.

Ve benim gibi kadınların yaklaşık %90’ının hayalindeki vücuda ulaşmasına yardımcı olduysa, size de yardımcı olabilir.

Tıpkı benim yaptığım gibi, hayatınızın keyfini dolu dolu çıkarmanıza yardımcı olabilir.

Utanma olmadan. Korku olmadan. Çekinme olmadan. Tasasızca ve mutlu.

Bugün, kendi kişiselleştirilmiş keto yemek planınızı alabilir ve KetoCycle müşterilerinin hayran olduğu inanılmaz yağ kaybı sonuçlarını kendiniz deneyimleyebilirsiniz. 

Tıpkı diğerleri gibi:

Hatice, 62

Gül, 60

Necla, 62

60 saniyelik ücretsiz bir test yapın ve kendi kişiselleştirilmiş keto yemek planınızla kilo verme hedeflerinize ne kadar hızlı ulaşabileceğinizi görün

 Güvenlik nedeniyle, herkesin herhangi bir diyete başlamadan önce doktoruna danışmasını öneririz.

1528517

1 Comment

  1. Bilgi almak istiyorum diyet hakkında

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

0 %